Výzkum neziskové ekologické organizace Zero Waste Scotland, financovaný skotskou vládou a Evropským fondem pro regionální rozvoj, naznačil, že pokračování v domácích úkolech po "uzavření" by snížilo uhlíkovou stopu o téměř 75 procent, protože většina emisí je způsobena cestováním zaměstnanců.
Odborník na oběhové hospodářství odhalil svá zjištění v tiskové zprávě, když naléhal na veřejný a soukromý sektor, aby využily toho, co se musely naučit prostřednictvím "uzavření", k tomu, jak podnikat jinak, aby pomohly najít nejlepší způsob obnovy po pandemii.
Řekl, že „Uzavření nám poskytlo pohled na lepší, světlejší budoucnost s tzv. oběhovým přístupem – udržením zdrojů v kruhu využití – ten byl klíčem k lepšímu budování, vytvořením více zelených pracovních míst a společností k překonání korona viru a klimatické krize společně. Tímto způsobem by se životní prostředí mohlo zotavit a růst v souladu s ekonomikou, nikoli v konfliktu“.
Výkonný ředitel Zero Waste Scotland Iain Gulland řekl: "Uzavření nám ukázalo pohled na lepší, jasnější budoucnost s jasnější oblohou a čistšími vodami, protože příroda využívá oddechu, který tyto podivné časy poskytují. Mnoho lidí vytváří pochopitelné vazby mezi všemi těmito změnami a klimatickou mimořádnou situací, která bezesporu zůstává největší hrozbou, které dlouhodobě čelíme“.
Mít jasné informace o praktickém, ekonomickém a environmentálním dopadu tohoto druhu dramatického provozního přechodu je neocenitelné pro každého vedoucího pracovníka ve Skotsku, který činí těžká rozhodnutí o tom, co může udělat jinak, když obnovujeme, abychom se zotavili a zároveň dosáhli největšího snížení uhlíkových emisí. Všichni to musíme udělat, abychom společně ukončili příspěvek našeho státu ke klimatické krizi do roku 2045 v rámci mezníku čisté nuly skotské vlády.
Další podrobnosti o studii k uzavření Zero Waste Scotland jsou k dispozici zde: here.